Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II

...prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Rok szkolny 2012/13

Email Drukuj PDF

 

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 28 czerwca 2013 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniom i nauczycielom towarzyszyli zaproszeni goście: ks. dr Stanisław Banach – Proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie oraz pani Wioletta Kubiak przedstawicielka Stowarzyszenia Oświatowego „emk-a”. Po powitaniu wszystkich przez dyrektora szkoły pana Wojciecha Baleję, głos zabrał ks. Stanisław Banach, który dziękował nauczycielom za trud nauczania, a uczniom za chęć przyswajania wiedzy, życzył wszystkim Bożego Błogosławieństwa w czasie nadchodzących wakacji. Następnie w imieniu samorządu uczniowskiego głos zabrała uczennica Zuzanna Łaska, która wypowiedziała słowa podziękowania dla całego grona pedagogicznego. Po tych wystąpieniach wychowawcy klas odebrali od dyrektora szkoły świadectwa, aby rozdać je w klasach. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi.

Lista nagrodzonych uczniów za najlepsze wyniki w nauce i wzorową postawę uczniowską :

Klasa IH:

Zuzanna Łaska

Iga Florczak

Klasa IO:

Karolina Michalska

Aleksandra Wojciechowska

Klas II:

Karolina Bartoszuk

Anna Krzeszewska

Anna Kuczkowska

Dodatkowo nagrodzonymi uczniami zostali:

Sebastian Król, który  za szczególne zaangażowanie na rzecz szkoły otrzymał nagrodę dyrektora szkoły.

Łukasz Kazimierczak, który został nagrodzony przez Stowarzyszenie Oświatowe „emk-a” za podejmowanie pracy na rzecz rozwoju osobistego i wzorową postawę uczniowską.  Nagrodę wręczyła w imieniu Stowarzyszenia pani Wioletta Kubiak.

Dziewczęta w składzie:

Anna Krzeszewska, Karolina Bartoszuk, Anna Kuczkowska, Magdalena Cieniak, Klaudia Ledzion, Zuzanna Łaska, Aleksandra Matjasik, Paulina Sobierajska i Justyna Jędrzejczak, za zdobycie I miejsca w powiecie, I miejsca w rejonie i zakwalifikowanie się do finału województwa łódzkiego w piłkę siatkową  w ramach Licealiady 2012/2013 zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami.

Anna Krzeszewska, Paulina Sobierajska i Karolina Bartoszuk, otrzymały statuetki za zajęcie I miejsca w powiecie w siatkową piłkę plażową w ramach Licealiady 2012/2013.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom.

Po wręczeniu wszystkich nagród głos zabrała uczennica klasy II LO Karolina Bart

oszuk, która w sposób wzruszający podziękowała ks. proboszczowi Stanisławowi Banachowi i wszystkim nauczycielom, a uczniowie klasy II wręczyli wszystkim kwiaty.

Po zakończeniu uroczystości zrobiliśmy sobie tradycyjnie pamiątkowe zdjęcie

 

"Bezpieczeństwo uczniów podczas wakacji”

to temat  spotkania z Policją, które odbyło się 19 czerwca w Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Uczniowie obejrzeli film z zakresu profilaktyki uzależnień  i odpowiedzialności karnej za łamanie prawa. Następnie była dyskusja na temat podejmowania ryzykownych zachowań  przez młodzież  i ich konsekwencji w najbliższym czasie i w życiu dorosłym. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.


 

"Podróż do Tuwimowa"

Podróż do Tuwimowa rozpoczęła się w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 18.00, gdzie krzesła dla widzów wcielających się w pasażerów były ustawione na wzór siedzeń w przedziałach. Ruszając ze stacji Głowno, pasażerowie pociągu czytali wiersz Juliana Tuwima "Lokomotywa". To wspólne czytanie, poprowadził kierownik pociągu: Sebastian Król. W tym czasie pociąg dowiózł pasażerów do Tuwimowa Małego, gdzie uczennice zaprezentowały twórczość Juliana Tuwima skierowaną do dzieci: Karolina Michalska wyrecytowała wiersz pt.: "Figielek", Aleksandra Wojciechowska: "Zosia Samosia", a Iga Florczak "Spóźniony Słowik".

Następnie Olga Gocek wprowadziła nas w twórczość dla dorosłych wierszem "Chrystus Miasta". Występująca gościnnie Monika Brzezińska, uczennica Gimnazjum z Dmosina, porwała pasażerów piosenką "Pierwszy znak". Fragmenty "Kwiatów Polskich" wyrecytował Sebastian Kubiak, a po nim Anna Krzeszewska i Klaudia Ledzion pięknie wykonały utwór "Miłość ci wszystko wybaczy". Karolina Michalska i Łukasz Kaźmierczak przedstawili na scenie wiersz "Rzuciłbym to wszystko", a Iga Florczak "Tomaszów". Po niej jeszcze raz zaprezentowali się Karolina z Łukaszem tym razem przedstawiając wiersz "Staruszkowie".

Anna Kuczkowska i Sebastian Król zmierzyli się z dwoma kabaretowymi tekstami autora: "Przygoda z Kelnerką" i "Kartka z dziejów ludzkości" wywołując na widowni salwy śmiechu. Natomiast Karolina Bartoszuk zaprezentowała poważny tekst mistrza pod tytułem "Litania". Całość zakończył odważny tekst "Pocałujcie mnie wszyscy w ..." w wykonaniu reżysera Macieja Stępnia, który wcielił się w postać poety. W międzyczasie podróżni otrzymywali pomarańcze, a wychodząc z pociągu wsłuchiwali się w piękny utwór w wykonaniu nieżyjącego już niestety Marka Grechuty pt.: "Pomarańcze i mandarynki".

Matka Królów

22.05.2013  w ramach akcji Dziedziniec Pogan organizowanej w Diecezji Łowickiej w kinie Feniks w Łowiczu uczniowie naszego Liceum obejrzeli film Janusza Zaorskiego: Matka Królów. Po projekcji filmu mieliśmy wielką przyjemność spotkania z reżyserem.

 

Lekcja strzelania w Liceum Katolickim

21.05.2013 Uczniowie II klasy naszego Liceum odbyli lekcję strzelania na strzelnicy w Łodzi. Dzięki uprzejmości Klubu  „10” mogli sprawdzić swe predyspozycje strzeleckie z broni śrutowej i kulowej. Zajęcia praktyczne poprzedzone były wykładem na temat bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Wskazówki wytrawnych instruktorów pozwoliły młodzieży osiągnąć bardzo dobre wyniki. Na dystansie 10 metrów z broni pneumatycznej najlepszymi okazali się: Magdalena Cieniak, Angelika Kozłowska (dziewczyny strzelały w pozycji siedzącej) i Piotr Słupski (chłopcy w pozycji stojącej) Na dystansie 50 metrów z broni kulowej najlepsze wyniki osiągnęli: Karolina Bartoszuk, Eryk Lebioda i Hubert Szadkowski  (strzelaliśmy w pozycji leżącej).

 

Dziewczęta z Liceum Katolickiego najlepsze w Powiecie w siatkówkę plażową dziewcząt

Dnia 27.05 13 roku w zgierskim Ośrodku Sporu i rekreacji ,, Malinka"odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówkę Plażowa dziewcząt w ramach ,,Licealiady 2013". Do zawodów zgłosiło się 8 szkół:

Publiczne Katolickie LO im Jana Pawła II w Głownie, ZSZ Ozorków, LO Ozorków, LO Zgierz, LO Głowno, LO Aleksandrów, ZSnr1 Zgierz SLO Zgierz

Mecze rozegrane były do jednego seta do 21 pkt-systemem  ,,Brazylijskim"(drużyna odpada po dwóch porażkach)

WYNIKI MECZÓW PUBLICZNEGO KATOLICKIEGO LO W GŁOWNIE:

PUBLICZNE KATOLICKIE LO GŁOWNO   -  LO ZGIERZ     21 :6

PUBLICZNE KATOLICKIE LO GŁOWNO   -   LO ALEKSANDRÓW    21:6

MECZ PÓŁFINAŁOWY

PUBLICZNE KATOLICKIE LO GŁOWNO  -   ZGIERZ      21:  16

MECZ FINAŁOWY

PUBLICZNE KATOLICKIE LO GŁOWNO  -   LO GŁOWNO   21 :6

DRUŻYNA PUBLICZNEGO KATOLICKIEGO LO W GŁOWNIE WYSTĄPIŁA W SKŁADZIE :

Anna Krzeszewska, Paulina Sobierajska, Trener - Sylwester Jasiński

DZIEWCZĘTA Z KATOLICKIEGO LO UZYSKAŁY AWANS DO  FINAŁÓW REJONOWYCH KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W ZGIERZU  5 CZERWCA

 

25.04.2013r pojechaliśmy na wycieczkę do Łodzi. Zwiedziliśmy: Księży Młyn, dawną fabrykę Scheiblera - Króla bawełny. W muzeum włókiennictwa obejrzeliśmy wirtualną wystawę dotyczącą bawełny, a w muzeum kinematografii fragmenty filmu Ziemia Obiecana. Zanim usiedliśmy na ławeczce z Julianem Tuwimem zobaczyliśmy liceum, które kończył. Na koniec podziwialiśmy wnętrza Pałacu Poznańskiego.

 

DRZWI OTWARTE 18.04. 2013r

Drzwi Otwarte dla naszych przyszłych uczniów i ich rodziców rozpoczęły się od przedstawienia teatralnego w wykonaniu klas I. Po przedstawieniu i zwiedzaniu szkoły uczestnicy przy słodkim poczęstunku wysłuchali wystąpienia pana dyrektora który opowiadał o szkole, o planach i o tym co udało się już osiągnąć. Po wystąpieniu dyrektora rozpoczęły się rozmowy z nauczycielami, rodzicami i uczniami.

PRZYJDŹ! ZOBACZ! WYBIERZ!


W sobotę 13.04.2013r wieczorem odszedł do Pana Dominik.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu Dominika.

Msze Św. w intencji Dominika i jego rodziny.

 

Historyczny sukces siatkarski w wielkim finale wojewódzkim

 

W dniu 10.04.13 r. w hali widowiskowo- sportowej przy SP2 w Głownie odbyły się Mistrzostwa  Rejonu w siatkówkę dziewcząt w ramach Licealiady  2013 o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Szkupa.Organizatorem turnieju było Publiczne Katolickie LO w Głownie i SP2 w Głownie. W zawodach wzięły udział mistrzynie powiatu zgierskiego czyli uczennice naszego liceum, mistrzynie powiatu łęczyckiego ZS nr1 im. J.Grodzkiej i mistrzynie powiatu pabianickiego- II LO w Pabianicach. Mistrzynie powiatu poddębickiego nie wzięły udziału.

WYNIKI MECZÓW

Publiczne Katolickie LO  im.Jana Pawła II w Głownie -  ZS nr1 w Łęczycy   2 : 0

Publiczne Katolickie  LO im Jana Pawła II w Głownie  -  II LO w Pabianicach  2 : 0

ZS nr1 w Łęczycy   -   II LO w Pabianicach 2:0

KLASYFIKACJA  KOŃCOWA MISTRZOSTW

1.Publiczne Katolickie LO im.Jana Pawła II w Głownie -  4 pkt.(awans do finałów wojewódzkich)

2.ZS nr1 w Łęczycy - 3pkt

3.II LO w Pabianicach - 2pkt

Awans do finałów wojewódzkich które odbędą sie 16.04.13r w Wieluniu uzyskały siatkarki z Publicznego Katolickiego LO w Głownie .W finałach rywalizować będą z mistrzyniami 5 innych rejonów

Publiczne Katolickie LO im.Jana Pawła II w Głownie reprezentowały:

Zuzanna Łaska -rozgrywająca

Anna Krzeszewska - przyjmująca

Aleksandra Matjasik - przyjmująca

Paulina Sobierajska -  atakująca

Anna Kuczkowska  - środkowa

Justyna Jędrzejczak - środkowa

Karolina Bartoszuk - libero

Magdalena Cieniak

Klaudia Ledzion

Trener -  Sylwester Jasiński

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Szkupa oraz medale które ufundował dyrektor Katolickiego LO.

 

W Święto Miłosierdzia w niedzielę  dnia 07.04.2013r o godz. 1500 w kościele p.w. św.Jakuba Apostoła odprawiona będzie msza święta w intencji Dominika.

Codziennie o 750 w świetlicy szkolnej jest wspólna modlitwa.

27.03.2013 r Międzynarodowy Dzień Teatru.

 

W tym roku dzień ten wypadł w czasie Wielkiego Tygodnia, więc tematyka przedstawienia dotyczyła męki Pana Jezusa. Młodzież z klas I O i I H pod kierunkiem Pana Macieja Stępnia wystawiła przedstawienie pod tytułem  "Każdy nosi..." Widzami byli rodzice i nauczyciele. Każdy otrzymał sporą dawkę refleksji na czas zbliżającego sięświętego czasu Zmartwychwstania.

Liceum Katolickie najlepsze w Powiecie w siatkówkę dziewcząt

W dniu 18.03.13 r w zgierskiej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówkę dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w ramach ,,Licealiady 2013". Do rozgrywek zgłosiło się dziewięć szkół: Publiczne Katolickie LO w Głownie, Zespół Szkół nr1 Cebertowicza w Głownie, LO Aleksandrów, ZSZ w Aleksandrowie, LO Ozorków, ZSO ,,Staszic" Zgierz, SLO ,,Traugutt"Zgierz, ZSZ W Ozorkowie, LO Głowno

Publiczne Katolickie LO w Głownie wystąpiło w następującym składzie:

Anna Krzeszewska (przyjmująca), Karolina Bartoszuk(libero), Aleksandra Matjasik(przyjmująca), Zuzanna Łaska(rozgrywająca), Paulina Sobierajska (atakująca), Justyna Jędrzejczak(środkowa ), Anna Kuczkowska (środkowa ), Magdalena Cieniak, Klaudia Ledzion, Ola Wojciechowska - Nauczyciel -Sylwester Jasiński.

 

Wszystkie drużyny podzielono na trzy grupy:

Grupa I

Publiczne Katolickie LO Głowno

LO Aleksandrów

ZSZ Aleksandrów

Grupa II

ZSZ Ozorków

LO Głowno

SLO Traugutt Zgierz

Grupa III

LO Ozorków

ZSO Staszic Zgierz

ZS nr1 Głowno

 

Mecze grupowe rozegrano systemem każdy z każdym

WYNIKI I GRUPY

Publiczne Katolickie LO w Głownie -- LO Aleksandrów 2:1(25:12, 9:25, 15 :7)

LO Aleksandrów - ZSZ Aleksandrów - 2:0

Publiczne Katolickie LO Głowno - ZSZ Aleksandrów 2:0 ( 25 : 17 ; 25:15)

Klasyfikacja Grupy I

1. Publiczne Katolickie LO Głowno - 4 pkt ( awans do finałów)

2. LO Aleksandrów - 3pkt

3. ZSZ Aleksandrów -2pkt

WYNIKI II GRUPY

ZSZ Ozorków - LO Głowno 2 :1

ZSZ Ozorków - SLO Traugutt Zgierz 2:0

LO Głowno - SLO Traugutt Zgierz 2:0

Klasyfikacja II Grupy

1. ZSZ Ozorków - 4 pkt - awans do finału

2. LO Głowno - 3pkt

3. SLO Traugutt Zgierz - 2 pkt

WYNIKI GRUPY III

ZSO Staszic Zgierz - ZS nr1 Głowno 2:0

ZS nr1 Głowno - LO Ozorków 2:0

ZSO Staszic Zgierz - LO Ozorków 2:0

Klasyfikacja III Grupy

1. ZSO Staszic Zgierz 4pkt  awans do finału

2. ZS nr1 Głowno 3 pkt

3. LO Ozorków 2 pkt

 

FINAŁY

Publiczne Katolickie LO Głowno - ZSZ Ozorków 2:0 (25:22 ;25 :15)

ZSO Staszic Zgierz - ZSZ Ozorków 2:0 (25:22 ;25:22)

Publiczne Katolickie LO Głowno - ZSO Staszic Zgierz 2:1 (22:25 ;25:18 ;15:9)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW

1. Miejsce - Publiczne Katolickie LO im. Jana Pawła II w Głownie - Awans do Mistrzostw Rejonu

2. Miejsce - ZSO Staszic Zgierz

3. Miejsce - ZSZ Ozorków

4 - 6 Miejsca -LO Aleksandrów ,ZS nr1 Głowno , LO Głowno

7- 9 Miejsca - LO Ozorków , ZSZ Aleksandrów, SLO Traugutt Zgierz

 

 

APEL SZKOLNY.

Ostatniego dnia przed feriami odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2012/2013r .

W czasie apelu uczniowie otrzymali kalkulatory i długopisy.

Nasze osiągnięcia:

1. Stypendyści

Klasa I ogólna „O”

 1. Michalska Karolina  śr. 5,13
 2. Wojciechowska Aleksandra śr. 4,94
 3. Kazimierczak Łukasz śr. 4,5

Klasa I humanistyczna „H”

 1. Łaska Zuzanna śr. 4,81
 2. Florczak Iga śr. 4,63
 3. Sobierajska Paulina śr. 4,31

Klasa II

 1. Krzeszewska Anna  śr. 5,06
 2. Bartoszuk Karolina śr. 4,94
 3. Kuczkowska Anna śr. 4,82

Uczeń z nauczaniem indywidualnym:   Dróżka Dominik śr. 4,4

2. Zawody i olimpiady

W powiatowych biegach przełajowych chłopcy zajęli III miejsce

Zawodnicy: Kret Tomasz, Szadkowski Hubert, Kosielski Piotr, Suchnek Michał, Słupski Piotr, Konopski Piotr , Lebioda Eryk, Kubiak Sebastian – I H, Stępniewski Kacper, Paszkowski Bartłomiej i Mateusz Polak wystartowali pod opieką nauczyciela mgr Marcina Moszczyńskiego

Karolina Bartoszuk wzięła udział w Olimpiadzie z języka Angielskiego i zakwalifikowała się do II etapu pod kierunkiem nauczycielki mgr Joanny Stanisławskiej.

Paulina Wilk i Karolina Michalska z klasy Io wzięły udział w Olimpiadzie wiedzy o HIV i Aids pod opieką pedagoga mgr Małgorzata Trebik

 

Krótka relacja redaktora Nowego Łowiczanina z obchodów 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

22.01.2013r uczciliśmy 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego - uczniowie pod kierunkiem pana Macieja Stępnia przygotowali inscenizację pt."Ballada o księdzu Brzózce"

 

 

08.01.2013r - Spotkanie Opłatkowe.

 

W trwającym jeszcze okresie Bożego Narodzenia spotkali się rodzice, nauczyciele i uczniowie, by przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia. Przy cieście, kawie i herbacie była okazja do wspólnego pośpiewania kolęd, rozmów i spotkania w miłej świątecznej atmosferze. Jednym z zaproszonych gości był pan Marek Jedynak - strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Głownie, który wszystkim uczniom i nauczycielom wręczył saszetki zawierające maseczki do sztucznego oddychania i parę lateksowych rękawiczek. Dzięki temu każdy z nas jest wyposażony w podstawowy sprzęt do ratowania życia.

 

Mieszkańcy Głowna w Orszaku Trzech Króli.

 

6 stycznia 2013r ruszamy z Orszakiem Trzech Króli.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Orszak Trzech Króli

Przygotowania trwają...

 

Dzięki Waszej pomocy Dominik widzi już na jedno oko!

Etiuda "Król Edyp" dla Dominika

 

 

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady  Języka Angielskiego, do etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Języka Angielskiego przechodzą osoby, które w etapie szkolnym uzyskały co najmniej 39 punktów. W związku z tym do drugiego etapu OJA zakwalifikowana została uczennica

Karolina Bartoszuk

Zawody drugiego etapu odbędą się w siedzibie Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego przy al. Kościuszki 65 w Łodzi. Rozpoczną się one 21 stycznia 2013 roku o godzinie 9:00 testem pisemnym, a na podstawie wyników testu, część uczestników zostanie zaproszona do udziału w egzaminie ustnym w dniu 22 stycznia przed południem.

Dzień Skupienia Adwentowego

Dnia 13. grudnia 2012r. o godz. 10.00 w naszym liceum gościliśmy ks. Zbigniewa Kielana. Na spotkaniu trwającym 1,5 godziny ksiądz próbował przybliżyć nam tajemnice wiary. Wizyta miała charakter rekolekcji adwentowych i miała za zadanie pokazać nam jak wiara ważna jest w naszym życiu i jak możemy się w niej odnaleźć  w dzisiejszym świecie. Ku naszemu zaskoczeniu nie był to jednostronny monolog, ale dyskusja, której byliśmy częścią. Nasz gość zaprezentował nowoczesne spojrzenie na temat wiary i Boga. Potrafił dotrzeć do każdego z nas, mówił  nie z racji pełnionego urzędu, ale jako człowiek zupełnie taki jak my.

Po spotkaniu udaliśmy się do kościoła św. Jakuba gdzie mieliśmy możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i  włączyliśmy się w śpiew i modlitwę na mszy św.  Jesteśmy wdzięczni księdzu za przybycie, nauczanie i pomoc, a spotkanie uznajemy za bardzo wartościowe i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Mikołajkowy turniej siatkarski

14.12.2012r w hali sportowej MOSIR w Ozorkowie  odbył się mikołajkowy turniej siatkarski o puchar Prezydenta  Miasta Ozorków. W turnieju brały udział cztery szkoły: Liceum Katolickie w Głownie, Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie, ZSZ w Ozorkowie oraz Gimnazjum Ozorków. Zawody rozegrano systemem” każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.   Mimo zaciętej rywalizacji turniej przebiegł w przyjaznej i sympatycznej atmosferze, a uczestnicy pokazali jak doskonale można się bawić uprawiając  piłkę siatkową. Liceum Katolickie zajęło trzecie miejsce. Skład drużyny : Stępniewski Kacper, Szadkowski Hubert, Kosielski Piotr, Paszkowski Bartłomiej, Romanowski Jakub,  Suchenek Michał, Konopski Piotr, Rosak Patryk, Słupski Piotr, Polak Mateusz, Romanowicz Patryk i Kubiak Sebastian. Nauczyciel Marcin Moszczyński.

Wyniki:

1.Liceum Katolickie  w Głownie -  Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie

1 :2 (21:25, 25:19, 11:15)

2.Liceum Katolickie w Głownie  - Gimnazjum Ozorków

2:0 (25:16, 25: 19)

3. Liceum Katolickie w Głownie - ZSZ w Ozorkowie

0 :2  ( 19:25, 21:25)


Tuż przed premierą...

Dnia 5.12.2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie w atmosferze ciepła i życzliwości odbyło się spotkanie wszystkich tych, którzy odczuwają potrzebę pomocy uczniowi Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głownie – Dominikowi Dróżce.

 

Wystawiliśmy etiudę teatralną pt. „Król Edyp”, aby połączyć to ze zbiórką pieniężną dla Dominika. Spektakl reżyserował p. Maciej Stępień a w rolę aktorów wcielili się uczniowie klas pierwszych. Uczniowie klasy II witali gości i pomagali przy obsłudze bufetu. Zarówno przed i po przedstawieniu można było poczęstować się domowym ciastem i pokrzepić kawą lub herbatą.

Wszystkim gościom dziękujemy za obecność i dar serca.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Urszuli Zawadzkiej dyrektor MOK-u za udostępnienie sali teatralnej.

Pomoc dla Dominika Dróżki


Nasz spektakl obejrzała pani redaktor "Gościa niedzielnego" Agnieszka Napiórkowska. Oto relacja pani redaktor.


06.11.2012r Karolina i Paulina z klasy IO pod opieką p.Małgorzaty Trebik reprezentowały szkołę na etapie powiatowym II Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.Czekamy na wyniki

 

 

 

Kolejny medal Liceum Katolickiego w Głownie

W poniedziałek,  15 października  w ośrodku wypoczynkowym Malinka w Zgierzu odbyły się mistrzostwa Powiatu Zgierskiego  w sztafetowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. Liceum Katolickie w Głownie po raz kolejny może się pochwalić dobrym wynikiem swoich uczniów, bowiem zdobyli kolejny już  drugi brązowy medal w tym roku szkolnym.  Do zawodów zgłosiło się sześć szkół ponadgimnazjalnych.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce LO w Aleksandrowie    31,30,97 s

2 miejsce I LO w Ozorkowie    31,45,44 s

3 miejsce Katolickie LO w Głownie    32,28,73 s

Skład sztafety: Kret Tomasz, Szadkowski Hubert, Kosielski Piotr, Suchnek Michał, Słupski Piotr, Konopski Piotr , Lebioda Eryk, Kubiak Sebastian, Stępniewski Kacper, Paszkowski Bartłomiej i Mateusz Polak.

Nauczyciel wychowania fizycznego : Marcin Moszczyński

 

Liceum Katolickie w Głownie na podium


W piątek,  21 września w ośrodku wypoczynkowym Malinka w Zgierzu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych.   Była to jednocześnie  inauguracja Sportowego roku szkolnego w sezonie 2012/2013. Wśród dziewcząt biegi odbyły się  na dystansie 1000 metrów. Chłopcy mieli zaś do pokonania1500 m. Rywalizacja  o najlepsze miejsca odbywała się nie tylko wśród samych zawodników.
O zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej konkurowały także szkoły. W całych zawodach wystartowało około 350 zawodników i zawodniczek. W rywalizacji drużynowej szkół średnich Liceum Katolickie zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu na dziesięć szkół biorących udział w zawodach.  Pięciu najlepszych biegaczy z każdej kategorii wiekowej będzie reprezentowało powiat zgierski w finałach wojewódzkich, które odbędą się w Uniejowie. Tomasz Kret który, indywidualnie był czwarty będzie brał udział w finałach wojewódzkich.

Skład drużyny: Kret Tomasz, Szadkowski Hubert, Kosielski Piotr, Suchnek Michał, Słupski Piotr i Konopski Piotr. Nauczyciel wychowania fizycznego :Marcin Moszczyński

 

 

Pierwszy sukces Liceum Katolickiego

 

 

Dnia 23 września 2011r  na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Malinka” w Zgierzu odbyły się mistrzostwa powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych które były jednocześnie inauguracją sportowego roku szkolnego 2011/2012. Pierwszy historyczny brązowy medal zdobyło Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Głownie. Szkołę reprezentowali : Kret Tomasz, Lebioda Eryk, Suchenek Michał, Piotr Kosielski oraz Kacper Stępniewski pod opieką nauczyciela : Marcina Moszczyńskiego

Na zdjęciu Tomasz Kret i Piotr Kosielski chwile po otrzymaniu pamiątkowego dyplomu.


 

 

 

Poprawiony: sobota, 09 sierpnia 2014 07:32