Kolejny już rok szkolny... 2015/16 rozpoczęty

Inauguracja roku szkolnego2015/2016 rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Świętą w Kościele Św. Jakuba Apostoła . W szkole uczniowie Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego spotkali się o godz. 12:00. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu p. dyrektor B. Skorek-Paszyńska serdecznie powitała wszystkich przybyłych: Proboszcza Parafii św. Jakuba Ks. Prałata S. Banacha, rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów. W słowach kierowanych do licealistów  podkreślała  wartość marzeń  życiowych oraz zachęcała do wytrwałej pracy i  do odwagi w dążeniu do celu. Ksiądz Proboszcz natomiast w swoim wystąpieniu  mówił o dobru i wartościach życia, które młodzież ma okazję odkrywać w tak przyjaznym środowisku. Przypomniał także postać Księdza Jana Twardowskiego, który w swoich wierszach mówił o sprawach bliskich każdemu człowiekowi oraz złożył życzenia w nadchodzącym roku szkolnym zarówno uczniom, jak i pracownikom szkoły. Zakończenie uroczystości uświetnił występ szkolnego chóru, który specjalnie na tę okazję przygotował utwór „Gaude  Mater  Polonia”.