Byliśmy na Forum Młodzieży Szkoł Katolickich

Wczesnym rankiem, dnia 17 września, uczniowie klas I i III wraz w opiekunami wyjechali na XV Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie. Tegoroczną myślą przewodnią była; "Wolność urzeczywistnić się przez miłość to znaczy przez dar z siebie". Na miejsce dotarliśmy o godzinie 9. Pierwszym punktem programu było przywitanie uczestników i zawiązanie wspólnoty. Następnie odbyła się modlitwa w charakterze Hymnu do Ducha Świętego. O godzinie 9.20 rozpoczęło się wspaniałe wprowadzenie Ks. Marka Studenskiego, duszpasterza i pedagoga. Po wprowadzeniu nastąpiło świadectwo dotyczące nauki i roli dziecka w rodzinie, wygłoszone przez Katarzynę i Michała Głowackich wraz z dziećmi. Następne świadectwo przedstawił słynny aktor Adam Woronowicz. Wspomniał on o tak popularnej dziś kwestii aborcji. Zwieńczeniem świadectw był śpiew i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Godzina 13.30 była godziną odsłonięcia Cudownego Obrazu Matki Bożej, po którym odbyła się Masz święta z homilią. Po mszy udaliśmy się na obiad do Domu Pielgrzyma. Jednak to nie koniec tego obfitującego we wrażenia dnia. Na zakończenie odbyliśmy Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, po której nastąpiło błogosławieństwo przy pomniku św. Jana Pawła II.

Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, z faktu że mogliśmy uczestniczyć w Forum Młodzieży w Częstochowie.